Volejte: 723 830 513 nebo pište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tipy a rady pro muzikanty

A nejen pro začínající muzikanty

1. Používáme mikrofon

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

jak zpívat do mikrofonu

Kdo neumí správně používat svůj mikrofon, může mít problém se prosadit mezi hlučnými komby svých kolegů. Různé typy zpěvu vyžadují různé techniky:

Sólový zpěvák musí mít ústa co nejblíže mikrofonu. Klidně se můžete o mikrofon i jakoby opřít prostorem nad Vaším rtem (prostě tam, kde mají chlapi střed kníru :-) ). Nesnažte se mikrofonem žonglovat nad hlavou a podobně, jak jste to viděli ve videoklipech. Nebudete slyšet - Vy přece nejedete na playback, ale naživo!

Zkušení zpěváci pracují s dynamikou hlasu, podle které vzdálenost od mikrofonu mění. Jestli s něčím takovým moc zkušeností nemáte, radíme Vám neexperimentovat a raději se na mikrofon pořádně nalepit. Bude Vám lépe rozumět a uslyšíte se dobře z odposlechů.

Druhé hlasy a sbory zpívají dále od mikrofonu, aby nebyly hlasitější než sólový zpěv. Ideální vzdálenost je cca 10 – 15 cm od hlavičky mikrofonu.

Více z této kategorie: 2. Zpětná vazba »

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Roman sobota, 16 březen 2013 14:09 napsal(a) Roman

    Naprostý souhlas, nejhorší jsou ti, kteří si zakryjou mikrofon do dlaně a snaží se vypadat jako "ten správný raper". S tím si neporadí ani nejlepší technika.

Zanechat komentář

*Povinná položka

Jste zde: Ozvučení a osvětlení Tipy a rady 1. Používáme mikrofon
Copyright © 2023 Ozvučení a osvětlení - KS audio. Všechna práva vyhrazena.